آموزش ساخت تابلو روان

نحوه خرید

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر و همچنین خرید محصول روی دکمه زیر کلیک نمایید

آموزش ساخت تابلو روان
  • ۶ فصل ، ۴۸ فیلم ، بیش از ۵ ساعت آموزش
  • صدها نکته سخت افزاری و نرم افزاری
  • انیمیشن سازی با swishmax
  • یکسال پشتیبانی فنی
  • کارگاه عملی

همگی در DVD آموزش ساخت تابلو روان – ویرایش دوم

در ادامه این نوشته فهرست مطالب، مشخصات و محتویات این پکیج آموزشی را به شما معرفی خواهیم کرد. اما قبل از آن دعوت می کنیم تا برای اینکه بصورت مختصر با مراحل ساخت تابلو روان های تجاری  آشنا شوید این فیلم را ملاحظه نمایید.

آموزش ساخت تابلو روان

تابلوهای روان یکی از مفیدترین ابزارهای تبلیغاتی هستند که بوسیله آنها می توان محصولات و خدمات خود را در قالب متن، عکس و انیمیشن به دیگران معرفی کرد. مزیت مهم تابلو روان های امروزی برای تولید کنندگانشان اینست که تمامی قطعات (حتی قاب) به صورت آماده در بازار عرضه می شوند و دیگر مثل گذشته نیازی به برنامه نویسی، طراحی مدار، لحیم کاری و… نمی باشد.
گروه تابلوکاران پس از اینکه در سال ۱۳۹۱ ویرایش اول آموزش ساخت تابلو روان را ارائه نمود، هم اکنون پس از بررسی نقاط قوت و ضعف آن مجموعه و با اعمال نظرات همکاران محترم موفق به تولید ویرایش دوم آموزش ساخت تابلو روان های تجاری شده است که در قالب ۴۸ فیلم آموزشی ارائه می شود.
در ادامه فهرستی از مطالب این مجموعه را ملاحظه می نمایید.

” چگونه می توانیم این آموزش را خریداری کنیم؟ “

دریافت این مجموعه آموزشی به دو روش ممکن است: اول دانلود فایلهای آموزش از طریق تلگرام (به قیمت ۶۰ هزار تومان) و دوم دریافت سی دی آموزش از طریق پست (به قیمت۷۰ هزار تومان)

جهت خرید، مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت های زیر واریز نمایید و نام این آموزش و تاریخ و زمان واریز وجه را به شماره ۰۹۱۹۰۰۸۸۳۶۴ پیامک و یا به آی دی tablokaranadmin@ تلگرام کنید.

لطفا جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید: ۰۹۱۹۰۰۸۸۳۶۴

شماره کارت بانک ملی: ۶۰۳۷۹۹۷۴۸۴۵۹۱۷۱۵

شماره کارت بانک ملت: ۶۱۰۴۳۳۷۵۸۳۹۶۹۶۸۶

به نام: محمد عبدلی

آموزش ساخت تابلو روان

فصل اول: آشنایی با ساختار و مشخصات تابلوهای روان

– معرفی اجزاء اصلی تابلوهای روان
– تفاوت تابلوروان های تجاری و دانشجویی
– تفاوت صفحه نمایش اسکن و استاتیک
– قابلیت های نرم افزاری تابلو های روان
– قابلیت های سخت افزاری تابلو های روان

فصل دوم: معرفی قطعات مورد استفاده در تابلوهای روان

– آشنایی با مشخصات ماژول وانواع آن
– آشنایی با مشخصات مادربرد وانواع آن
– آشنایی با مشخصات پاور وانواع آن
– آشنایی با مشخصات قاب های آماده (نمایش فیلم)
– آشنایی با کابل های برق و دیتا

فصل سوم: آموزش نصب و اتصال قطعات به یکدیگر

– نصب ماژول ها در قاب و اتصالشان به هم (نمایش فیلم)
– نصب مادربرد و اتصالش به ماژول ها
– نصب پاور و اتصالش به دیگر قطعات
– تست اتصالات وقطعات بدون کامپیوتر

فصل چهارم: آموزش کار با نرم افزار و مادربردهای HD

– آشنایی با تاریخچه نرم افزار و مادربردهای HD
– روش انتخاب مادربرد مناسب
– آموزش نصب و معرفی محیط کاری HD2014
– تعریف مشخصات تابلو برای نرم افزار
– تنظیم روشنایی، زمان، ساعت کار و …
– ایجاد برنامه و تشریح تنظیمات آن
– افزودن متن تک خط یا singlelinetext
– افزودن متن چند خط یا multilinetext
– افزودن ابرمتن یا hypertext
– افزودن انیمیشن SWF (نمایش فیلم)
– افزودن تقویم و ساعت
– افزودن ساعت عقربه ای
– افزودن روز شمار
– افزودن نمایشگر دما
– افزودن متن پس زمینه دار
– افزودن فایل Excel
– تقسیم نرم افزاری صفحه نمایش
– معرفی دیگر منوهای نرم افزار
– انتقال اطلاعات بوسیله پورت سریال
– انتقال اطلاعات بوسیله پورت شبکه
– انتقال اطلاعات بوسیله حافظه USB
– انتقال بیسیم اطلاعات بوسیله WIFI

فصل پنجم: کارگاه عملی

مثال۱- ساخت تابلو ۶۴ در ۱۹۲ با ماژول P10-1R
مثال۲- ساخت تابلو دو و سه رنگ با ماژول های تکرنگ
مثال۳- ساخت تابلو ۲۴ در ۶۴ با ماژول P20-2R
مثال۴- ساخت تابلو ۳۲ در ۶۴ با ماژول P20-2RGB

ضمیمه۱: آموزش ساخت انیمیشن بوسیله نرم افزار SwishMax

– آموزش نصب، کرک و معرفی نرم افزار
– معرفی ابزار مختلف پانل layout
– معرفی تنظیمات پانل properties
– معرفی تنظیمات پانل transform
– معرفی کاربرد پانل timeline
– تشریح انواع افکتهای آماده
– تشریح تنظیمات مشترک افکت ها
– ذخیره پروژه و تولید فایل خروجی

در یک نگاه

– مراحل مختلف آموزش ساخت تابلو روان در قالب ۴۸ فیلم آموزشی به مدت زمان ۵ ساعت می باشد که این فیلم ها بوسیله اتوران موضوع بندی شده اند و تمامی آنها توسط گروه تابلو کاران و به زبان فارسی تولید گردیده اند.
– آموزش ساخت تابلو روان نیز به مانند دیگر پکیج های آموزشی گروه تابلو کاران از یکسال پشتیبانی فنی برخوردار است که اگر در حین مشاهده آموزش، ساخت تابلو و یا خرید قطعات به سوال و یامشکلی برخوردید می توانید از طریق تماس مستقیم تلفنی و یا ایمیل با ما در ارتباط باشید.
– بوسیله این آموزش می توانید تابلوهای تکرنگ، سه رنگ و هفت رنگ را در سایزهای دلخواه بسازید و توسط نرم افزاری که به شما داده می شود اطلاعات مورد نظرتان را به آن منتقل کنید.
– در یکی از فصل های آموزشی که با نام کارگاه عملی می باشد چند نمونه تابلو واقعی که هر کدام نکته ای را در بردارد ساخته می شود و مراحل کار بصورت گام به گام تشریح می گردد.
– اگر دو تابلو کاملاً مشابه باشند یکی از عواملی که باعث می شود در نظر بیننده بسیار متفاوت به نظر آیند استفاده حرفه ای از انیمیشن هاست. در فصل آخر به آموزش نرم افزار SwishMax جهت ساختن انیمیشن پرداخته ایم.

” چگونه می توانیم این آموزش را خریداری کنیم؟ “

دریافت این مجموعه آموزشی به دو روش ممکن است: اول دانلود فایلهای آموزش از طریق تلگرام (به قیمت ۶۰ هزار تومان) و دوم دریافت سی دی آموزش از طریق پست (به قیمت۷۰ هزار تومان)

جهت خرید، مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت های زیر واریز نمایید و نام این آموزش و تاریخ و زمان واریز وجه را به شماره ۰۹۱۹۰۰۸۸۳۶۴ پیامک و یا به آی دی tablokaranadmin@ تلگرام کنید.

لطفا جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید: ۰۹۱۹۰۰۸۸۳۶۴

شماره کارت بانک ملی: ۶۰۳۷۹۹۷۴۸۴۵۹۱۷۱۵

شماره کارت بانک ملت: ۶۱۰۴۳۳۷۵۸۳۹۶۹۶۸۶

به نام: محمد عبدلی

فصل اول : آشنایی با ساختار و مشخصات تابلوهای روان

در این فصل ابتدا اجزاء اصلی تشکیل دهنده تابلوهای روان که عبارتند از: صفحه نمایش، مدارکنترلر و منبع تغذیه را بصورت مختصر معرفی کرده و در ادامه تفاوت بین تابلوهای تجاری و دانشجویی را شرح داده ایم. سپس به تشریح تفاوت انواع صفحات نمایش پرداخته و مفاهیم اسکن و استاتیک را به همراه مزایا و معایبشان بررسی کرده ایم و با توجه به اینکه برای سازندگان و یا حتی خریداران تابلوهای روان لازم است که قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری این تابلوها را بشناسند در انتهای این فصل ابتدا به تشریح قابلیت های مشترک نرم افزار تابلو روان های تجاری پرداخته و سپس مشخصات سخت افزاری همچون کیفیت تصویر، کیفیت نور و روش های انتقال اطلاعات را بررسی نموده ایم.

آموزش ساخت تابلو روان

فصل دوم : معرفی قطعات مورد استفاده در تابلوهای روان

قبل از اینکه اقدام به ساخت تابلوهای روان نمایید می بایست اجزاء اصلی و فرعی آنها را به خوبی بشناسید که در این فصل ماسعی کرده ایم تا این نیاز را برطرف سازیم اجزاء تابلوروان های تجاری را می توان به پنج بخش تقسیم کرد که عبارتند از :
ماژول، مادربرد، پاور، قاب و کابل های ارتباطی
از در کنار هم قراردادن ماژول ها در طول و ارتفاع، صفحات نمایش با سایزهای مختلف ایجاد می شوند. ماژول ها دارای انواع تکرنگ، سه رنگ وهفت رنگ هستند و عموماً سایزشان ۱۶ در ۳۲ سانتیمتر است.
مادربرد وظیفه دریافت اطلاعات از کامپیوتر و انتقال آن به ماژول ها را دارد. مادربرد ها نیز به مانند ماژول ها به صورت آماده در بازار عرضه می شوند و شرکتهای داخی و خارجی مختلف طیف وسیعی از آنها را تولید می کنند.
برای اینکه مادربردها و ماژولها بتوانند به وظایف خود عمل کنند لازم است که ولتاژ و جریان مورد نیازشان تامین گردد و اینکار توسط پاور انجام می شود.
به هر حال برای ساخت یک تابلو می بایست مادربرد، ماژول ها و پاور درون قاب قرار گیرند. ساخت قاب یکی از دغدغه های تابلوسازان است که امروزه این مشکل نیز حل شده و در بازار قاب های آماده ای عرضه می شود که محل قرار گرفتن ماژول ها در آن بوسیله دستگاه CNC سوراخکاری شده است.
در نهایت لازم است که ارتباط بین قطعات برقرار شود که اینکار نیز توسط سیم های برق و کابل های دیتا انجام می گیرد.
با ملاحظه این فصل آمادگی لازم را برای ساخت اولین تابلو خود به دست می آورید که در فصل آینده به آن پرداخته ایم.

آموزش ساخت تابلو روان

فصل سوم : آموزش نصب و اتصال قطعات به یکدیگر

در این فصل با توجه به اینکه اصول ساخت تابلو روان های تجاری در سایزها و رنگ های مختلف یکسان است، آموزش اتصال قطعات به یکدیگر را با ساخت یک تابلو تکرنگ با سایز ۳۲ در ۹۶ سانتیمتر انجام می دهیم.
در ابتدا روش اصولی نصب ماژول ها در قاب را فرا می گیرید. این کار به صورتی انجام می شود که صفحه نمایش آب بندی شده و دیگر نیازی به استفاده از شیشه در جلو تابلو نیست.
بعد از آن مادر برد نصب می شود و ارتباط آن با ماژول ها برقرار می گردد و در نهایت با نصب پاور و سیم کشی برق بین قطعات کار به پایان می رسد.
در انتهای این فصل نیز روش تست اتصالات و قطعات بدون نیاز به کامپیوتر و قبل از استفاده از نرم افزار شرح داده می شود.

آموزش ساخت تابلو روان

فصل چهارم : آموزش کار با نرم افزار و مادربردهای HD

مغز متفکر تابلو روان مادربرد است که وظیفه اش دریافت و پردازش اطلاعات ارسالی از کامپیوتر و سپس ارتباط با ماژول ها جهت نمایش محتوای مورد نظر است.
مادربردها تولید شرکت های مختلفی هستند و در ایران اکثر تابلوها توسط مادربردهای HD ساخته می شوند که علت این امر قیمت مناسب، تنوع محصول و امکانات خوب آنهاست. در این فصل با مراجعه به جدول مشخصات مادربردها فرا می گیرید که برای ساخت تابلو چه مشخصاتی در انتخاب مادربرد باید رعایت شود.
بعد از آن به آموزش روش کار با جدیدترین ویرایش نرم افزار مادربردهای HD یعنی HD 2014 خواهیم پرداخت.
و در آخر ۴ روش مختلف ارسال اطلاعات به تابلو که عبارتند از: پورت سریال، پورت شبکه، حافظه USB و ارتباط بیسیم wifi شرح داده می شود.

آموزش ساخت تابلو روان

فصل پنجم: کارگاه عملی

هر چند که مطابق آنچه گفته شد روش ساخت تابلو روان های تجاری در سایزها و رنگهای مختلف یکسان است، اما به هر حال در این فصل چهار تابلو مختلف را انتخاب کرده و به صورت گام به گام روش ساختشان را شرح میدهیم تا اعتماد به نفس و تسلط کافی در شما ایجاد شود .
مثال اول در مورد تابلویی با سایز ۶۴ در ۱۹۲ پیکسل است که بوسیله ماژول های p10 1R hub12 ساخته می شود و هدف از آن آشنایی شما با تابلوهاییست که در آنها بیش از یک پاور به کار می رود.
مثال دوم در مورد تابلویی با سایز ۳۲ در ۹۶ پیکسل است که در آن به وسیله رنگهای مختلف ماژول تک رنگ، تابلو دو و سه رنگ می سازیم. هدف از این مثال آشنایی شما با نحوه استفاده ترکیبی از ماژول های تکرنگ قرمز، سبز و آبی است.
در دو مثال قبل از ماژولهای p10 1R hub12 استفاده شده بود .
در مثال سوم تابلویی با سایز ۲۴ در ۶۴ پیکسل می سازیم که در آن ماژولهای p20 2R hub08 بکار می رود و هدف اینست که روش انتخاب پاور برای ماژول های مختلف را فرا گرفته و تفاوت هاب ۰۸ و ۱۲ را بهتر درک کنید.
در مثال چهارم تابلویی هفت رنگ با سایز ۳۲ در ۶۴ پیکسل را می سازیم که در آن از ماژولهای p20 2RGB hub08 به کار می رود و هدف از ساخت آن اینست که خود ببینید تفاوت چندانی بین ساخت یک تابلو تکرنگ و هفت رنگ نمی باشد.

آموزش ساخت تابلو روان

ضمیمه۱: آموزش ساخت انیمیشن بوسیله نرم افزار SwishMax

سوالات متداول :

پکیج آموزشی بصورت کتاب، فایل PDF یا فیلم است؟

این DVD آموزشی از ۴۸ فیلم که مجموعاً به مدت زمان ۵ ساعت می باشد تشکیل شده است و تمامی فیلم ها توسط گروه تابلوکاران و به زبان فارسی تهیه گردیده اند.

آیا بعد از ملاحظه این DVD آموزشی، نیازی به آموزش حضوری هم هست؟

خیر. این مجموعه نتیجه سال ها تجربه تیم تابلوکاران است و سعی کرده ایم تا تمامی مطالب مورد نیاز ذکر شود.

آیا کسانی که فارق التحصیل رشته الکترونیک نباشند هم می توانند سازنده این نوع از تابلو ها باشند؟

امروزه ساخت تابلو روان های تجاری توسط قطعاتی آماده انجام می شود و دیگر مثل گذشته نیازی به طراحی مدار یا برنامه نویسی نیست. در نتیجه تمامی علاقه مندان با آموزش هایی نه چندان تخصصی قادر به انجام این کار خواهند بود.

قطعات و تجهیزات مورد نیاز را از کجا باید تهیه کرد؟

تمامی آنها در فروشگاه تابلوکاران موجود است.

در صورت نیاز به راهنمایی آیا می توانیم با شما در تماس باشیم؟

هر یک از محصولات آموزشی گروه تابلو کاران دارای یک سال پشتیبانی فنی می باشد که اگر در حین دیدن آموزش و یا در زمان ساخت تابلو با مشکلی مواجه شدید می توانید از طریق تماس مستقیم تلفنی و یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید و سوالاتتان را مطرح کنید.

” چگونه می توانیم این آموزش را خریداری کنیم؟ “

دریافت این مجموعه آموزشی به دو روش ممکن است: اول دانلود فایلهای آموزش از طریق تلگرام (به قیمت ۶۰ هزار تومان) و دوم دریافت سی دی آموزش از طریق پست (به قیمت۷۰ هزار تومان)

جهت خرید، مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت های زیر واریز نمایید و نام این آموزش و تاریخ و زمان واریز وجه را به شماره ۰۹۱۹۰۰۸۸۳۶۴ پیامک و یا به آی دی tablokaranadmin@ تلگرام کنید.

لطفا جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید: ۰۹۱۹۰۰۸۸۳۶۴

شماره کارت بانک ملی: ۶۰۳۷۹۹۷۴۸۴۵۹۱۷۱۵

شماره کارت بانک ملت: ۶۱۰۴۳۳۷۵۸۳۹۶۹۶۸۶

به نام: محمد عبدلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *