جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه خرید

آموزش ساخت تابلو روان

آموزش ساخت تابلو روان – دوره کامل آموزش ساخت تابلو روان

آموزش ساخت تابلو روان

در دوره آموزش ساخت تابلو روان سعی شده تا برای شما همراهان همیشگی تابلوکاران، ابتدا شرح دهیم که ” تابلو روان چیست؟ ” و شما را با روش ساخت تابلو آشنا سازیم.

محتوای آموزش ساخت تابلو روان – ویرایش دوم

در ادامه این مقاله فهرست مطالب، مشخصات و محتویات پکیج آموزش ساخت تابلو روان را به شما معرفی خواهیم کرد.

 اما قبل از آن دعوت می کنیم تا برای اینکه بصورت مختصر با مراحل ساخت تابلو روان های تجاری  آشنا شوید این فیلم را ملاحظه نمایید.

آموزش ساخت تابلو روان

مزایای استفاده از تابلو های روان

تابلوهای روان یکی از مفیدترین ابزارهای تبلیغاتی هستند که بوسیله آنها می توان محصولات و خدمات خود را در قالب متن، عکس و انیمیشن به دیگران معرفی کرد.

از مهمترین مزایای ساخت تابلو روان اینست که تمامی قطعات (حتی قاب) به صورت آماده در بازار عرضه می شوند و دیگر مثل گذشته نیازی به برنامه نویسی، طراحی مدار، لحیم کاری و… نمی باشد.
گروه تابلوکاران پس از اینکه در سال ۱۳۹۱ ویرایش اول آموزش ساخت تابلو روان را ارائه نمود، هم اکنون پس از بررسی نقاط قوت و ضعف آن مجموعه و با اعمال نظرات همکاران محترم موفق به تولید ویرایش دوم آموزش ساخت تابلو روان های تجاری شده است که در قالب ۴۸ فیلم آموزشی ارائه می شود.

” چگونه می توانیم این آموزش را خریداری کنیم؟ “

دریافت این مجموعه آموزشی به دو روش ممکن است: اول دانلود فایلهای آموزش از طریق تلگرام (به قیمت 180 هزار تومان) و دوم دریافت سی دی آموزش از طریق پست (به قیمت 230 هزار تومان)

جهت خرید، مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت های زیر واریز نمایید و نام این آموزش و تاریخ و زمان واریز وجه را به شماره ۰9120690912 پیامک و یا به آی دی tablokaranadmin@ تلگرام کنید.

لطفا جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید: 09120690912

شماره کارت بانک ملی: 6037997484591715

شماره کارت بانک مهر ایران: 6063731082067266

به نام:  محمد عبدلی

چگونگی ساخت تابلو روان

فصل اول: آشنایی با ساختار و مشخصات تابلوهای روان

– معرفی اجزاء اصلی تابلوهای روان
– تفاوت تابلوروان های تجاری و دانشجویی
– تفاوت صفحه نمایش اسکن و استاتیک
– قابلیت های نرم افزاری تابلو های روان
– قابلیت های سخت افزاری تابلو های روان

فصل دوم: معرفی قطعات مورد استفاده برای ساخت تابلو روان

– آشنایی با مشخصات ماژول تابلو روان و انواع آن
– آشنایی با مشخصات مادربرد و انواع آن
– آشنایی با مشخصات پاور وا نواع آن
– آشنایی با مشخصات قاب های آماده (نمایش فیلم)
– آشنایی با کابل های برق و دیتا

فصل سوم: آموزش نصب و اتصال قطعات به یکدیگر

– نصب ماژول ها در قاب و اتصالشان به هم (نمایش فیلم)
– نصب مادربرد و اتصالش به ماژول ها
– نصب پاور و اتصالش به دیگر قطعات
– تست اتصالات وقطعات بدون کامپیوتر

فصل چهارم: آموزش کار با نرم افزار و مادربردهای HD

– آشنایی با تاریخچه نرم افزار و مادربردهای HD
– روش انتخاب مادربرد مناسب برای ساخت تابلو روان
– آموزش نصب و معرفی محیط کاری HD2014
– تعریف مشخصات تابلو برای نرم افزار
– تنظیم روشنایی، زمان، ساعت کار و …
– ایجاد برنامه و تشریح تنظیمات آن
– افزودن متن تک خط یا singlelinetext
– افزودن متن چند خط یا multilinetext
– افزودن ابرمتن یا hypertext
– افزودن انیمیشن SWF (نمایش فیلم)
– افزودن تقویم و ساعت
– افزودن ساعت عقربه ای
– افزودن روز شمار
– افزودن نمایشگر دما
– افزودن متن پس زمینه دار
– افزودن فایل Excel
– تقسیم نرم افزاری صفحه نمایش
– معرفی دیگر منوهای نرم افزار
– انتقال اطلاعات بوسیله پورت سریال
– انتقال اطلاعات بوسیله پورت شبکه
– انتقال اطلاعات بوسیله حافظه USB
– انتقال بیسیم اطلاعات بوسیله WIFI

فصل پنجم: کارگاه عملی

مثال۱- ساخت تابلو روان ۶۴ در ۱۹۲ با ماژول P10-1R
مثال۲- ساخت تابلو دو و سه رنگ با ماژول های تکرنگ
مثال۳- ساخت تابلو ۲۴ در ۶۴ با ماژول P20-2R
مثال۴- ساخت تابلو ۳۲ در ۶۴ با ماژول P20-2RGB

ضمیمه۱: آموزش ساخت انیمیشن بوسیله نرم افزار SwishMax

– آموزش نصب، کرک و معرفی نرم افزار
– معرفی ابزار مختلف پانل layout
– معرفی تنظیمات پانل properties
– معرفی تنظیمات پانل transform
– معرفی کاربرد پانل timeline
– تشریح انواع افکتهای آماده
– تشریح تنظیمات مشترک افکت ها
– ذخیره پروژه و تولید فایل خروجی

در یک نگاه

مراحل مختلف آموزش ساخت تابلو روان در قالب ۴۸ فیلم آموزشی به مدت زمان ۵ ساعت می باشد. این فیلم ها بوسیله اتوران موضوع بندی شده اند.تمامی آنها توسط گروه تابلو کاران و به زبان فارسی تولید گردیده اند.

نحوه پشتیبانی آموزش ساخت تابلو روان

آموزش ساخت تابلو روان نیز به مانند دیگر پکیج های آموزشی گروه تابلو کاران از یکسال پشتیبانی فنی برخوردار است که اگر در حین مشاهده آموزش، ساخت تابلو و یا خرید قطعات به سوال و یا مشکلی برخوردید می توانید از طریق تماس مستقیم تلفنی و یا ایمیل با ما در ارتباط باشید.

برای دسترسی به اطلاعات تماس اینجا کلیک کنید

گستردگی آموزش

فقط به وسیله فراگیری آموزش ساخت تابلو روان می توانید تابلوهای تکرنگ، سه رنگ و هفت رنگ را در سایزهای دلخواه بسازید و توسط نرم افزاری که به شما داده می شود اطلاعات مورد نظرتان را به آن منتقل کنید.

آموزش پروژه محور

در یکی از فصل های آموزشی تابلو روان که با نام کارگاه عملی می باشد چند نمونه تابلو واقعی که هر کدام نکته ای را در بردارد ساخته می شود و مراحل کار بصورت گام به گام تشریح می گردد.

آموزش نرم افزار SwishMax

اگر دو تابلو کاملاً مشابه باشند یکی از عواملی که باعث می شود در نظر بیننده بسیار متفاوت به نظر آیند استفاده حرفه ای از انیمیشن هاست. در فصل آخر به آموزش نرم افزار SwishMax جهت ساختن انیمیشن پرداخته ایم.

” چگونه می توانیم این آموزش را خریداری کنیم؟ “

دریافت این مجموعه آموزشی به دو روش ممکن است: اول دانلود فایلهای آموزش از طریق تلگرام (به قیمت 180 هزار تومان) و دوم دریافت سی دی آموزش از طریق پست (به قیمت 230 هزار تومان)

جهت خرید، مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت های زیر واریز نمایید و نام این آموزش و تاریخ و زمان واریز وجه را به شماره ۰9120690912 پیامک و یا به آی دی tablokaranadmin@ تلگرام کنید.

لطفا جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید: 09120690912

شماره کارت بانک ملی: 6037997484591715

شماره کارت بانک مهر ایران: 6063731082067266

به نام:  محمد عبدلی

فصل اول : آشنایی با ساختار و مشخصات تابلوهای روان

در این فصل ابتدا اجزاء اصلی تشکیل دهنده تابلو روان که عبارتند از : صفحه نمایش، مدارکنترلر و منبع تغذیه را بصورت مختصر معرفی کرده و در ادامه تفاوت بین تابلوهای تجاری و دانشجویی را شرح داده ایم.

 سپس در ادامه آموزش ساخت تابلو روان به تشریح تفاوت انواع صفحات نمایش پرداخته و مفاهیم اسکن و استاتیک را به همراه مزایا و معایبشان بررسی کرده ایم و با توجه به اینکه برای سازندگان و یا حتی خریداران تابلوهای روان لازم است که قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری این تابلوها را بشناسند.

در انتهای این فصل ابتدا به تشریح قابلیت های مشترک نرم افزار تابلو روان های تجاری پرداخته و سپس مشخصات سخت افزاری همچون کیفیت تصویر، کیفیت نور و روش های انتقال اطلاعات را بررسی نموده ایم.

تابلو روان چیست

فصل دوم : معرفی قطعات مورد استفاده در تابلوهای روان

قبل از اینکه اقدام به ساخت تابلوهای روان نمایید می بایست اجزاء اصلی و فرعی آنها را به خوبی بشناسید که در این فصل ما سعی کرده ایم تا این نیاز را برطرف سازیم.

اجزاء تابلو روان های تجاری را می توان به پنج بخش تقسیم کرد که عبارتند از :
ماژول، مادربرد، پاور، قاب و کابل های ارتباطی

ماژول ها

تابلو روان از کنار هم قرارگرفتن ماژول ها در طول و ارتفاع، صفحات نمایش با سایزهای مختلف ایجاد می شوند. ماژول ها دارای انواع تکرنگ، سه رنگ وهفت رنگ هستند و عموماً سایزشان ۱۶ در ۳۲ سانتیمتر است.

مادربرد ها

مادربرد در تابلو روان وظیفه دریافت اطلاعات از کامپیوتر و انتقال آن به ماژول ها را دارد. مادربرد ها نیز به مانند ماژول ها به صورت آماده در بازار عرضه می شوند و شرکتهای داخی و خارجی مختلف طیف وسیعی از آنها را تولید می کنند.برای اینکه مادربردها و ماژولها بتوانند به وظایف خود عمل کنند لازم است که ولتاژ و جریان مورد نیازشان تامین گردد و اینکار توسط پاور انجام می شود.
به هر حال برای ساخت یک تابلو روان می بایست مادربرد، ماژول ها و پاور درون قاب قرار گیرند. ساخت قاب یکی از دغدغه های تابلوسازان است که امروزه این مشکل نیز حل شده و در بازار قاب های آماده ای عرضه می شود که محل قرار گرفتن ماژول ها در آن بوسیله دستگاه CNC سوراخکاری شده است.

کابل های ارتباطی

برای نهایی کردن ساخت تابلو روان و برقراری ارتباط بین قطعات از سیم های برق و کابل های دیتا استفاده میشود.با ملاحظه این فصل آمادگی لازم را برای ساخت اولین تابلو روان خود به دست می آورید که در فصل آینده به آن پرداخته ایم.

روش ساخت تابلو روان

فصل سوم : آموزش نصب و اتصال قطعات به یکدیگر

در این فصل با توجه به اینکه اصول ساخت تابلو روان های تجاری در سایزها و رنگ های مختلف یکسان است، آموزش اتصال قطعات به یکدیگر را با ساخت یک تابلو تکرنگ با سایز ۳۲ در ۹۶ سانتیمتر انجام می دهیم.
در ابتدا روش اصولی نصب ماژول ها در قاب تابلو روان را فرا می گیرید. این کار به صورتی انجام می شود که صفحه نمایش آب بندی شده و دیگر نیازی به استفاده از شیشه در جلو تابلو نیست.
بعد از آن مادربرد نصب می شود و ارتباط آن با ماژول ها برقرار می گردد و در نهایت با نصب پاور و سیم کشی برق بین قطعات کار به پایان می رسد.
در انتهای این فصل نیز روش تست اتصالات و قطعات بدون نیاز به کامپیوتر و قبل از استفاده از نرم افزار شرح داده می شود

آموزش ساخت تابلو روان

فصل چهارم : آموزش کار با نرم افزار و مادربردهای HD

برای فهم چگونگی ساخت تابلو روان درک و دانستن این نکته مهم است که مغز متفکر تابلو روان مادربرد است که وظیفه اش دریافت و پردازش اطلاعات ارسالی از کامپیوتر و سپس ارتباط با ماژول ها جهت نمایش محتوای مورد نظر است.
مادربردهای مورد استفاده در تابلو روان تولید شرکت های مختلفی هستند و در ایران اکثر تابلوها توسط مادربردهای HD ساخته می شوند که علت این امر قیمت مناسب، تنوع محصول و امکانات خوب آنهاست. در این فصل با مراجعه به جدول مشخصات مادربردها فرا می گیرید که برای ساخت تابلو چه مشخصاتی در انتخاب مادربرد باید رعایت شود.
بعد از آن به آموزش روش کار با جدیدترین ویرایش نرم افزار مادربردهای HD یعنی HD 2014 خواهیم پرداخت. در آخر ۴ روش مختلف ارسال اطلاعات به تابلو که عبارتند از: پورت سریال، پورت شبکه، حافظه USB و ارتباط بیسیم wifi شرح داده می شود.

نحوه درست کردن تابلو روان

فصل پنجم: کارگاه عملی

هر چند که مطابق آنچه گفته شد روش ساخت تابلو روان  تجاری در سایزها و رنگهای مختلف یکسان است، اما به هر حال در این فصل چهار تابلو مختلف را انتخاب کرده و به صورت گام به گام روش ساختشان را شرح میدهیم تا اعتماد به نفس و تسلط کافی در شما ایجاد شود.مثال اول در مورد تابلویی با سایز ۶۴ در ۱۹۲ پیکسل است که بوسیله ماژول های p10 1R hub12 ساخته می شود و هدف از آن آشنایی شما با تابلوهاییست که در آنها بیش از یک پاور به کار می رود.
مثال دوم آموزش ساخت تابلو روان با سایز ۳۲ در ۹۶ پیکسل است که در آن به وسیله رنگهای مختلف ماژول تک رنگ، تابلو دو و سه رنگ می سازیم. هدف از این مثال آشنایی شما با نحوه استفاده ترکیبی از ماژول های تکرنگ قرمز، سبز و آبی است.در دو مثال قبل از ماژولهای p10 1R hub12 استفاده شده بود .
در مثال سوم تابلو روان با سایز ۲۴ در ۶۴ پیکسل می سازیم که در آن ماژولهای p20 2R hub08 بکار می رود و هدف اینست که روش انتخاب پاور برای ماژول های مختلف را فرا گرفته و تفاوت هاب ۰۸ و ۱۲ را بهتر درک کنید.

در مثال چهارم تابلویی هفت رنگ با سایز ۳۲ در ۶۴ پیکسل را می سازیم که در آن از ماژولهای p20 2RGB hub08 به کار می رود و هدف از ساخت آن اینست که خود ببینید تفاوت چندانی بین ساخت یک تابلو تکرنگ و هفت رنگ نمی باشد.

آموزش ساخت تابلو روان

ضمیمه۱: آموزش ساخت انیمیشن بوسیله نرم افزار SwishMax

سوالات متداول

این DVD آموزشی از ۴۷ فیلم که مجموعاً به مدت زمان ۴ ساعت و ۱۳ دقیقه می باشد تشکیل شده است و تمامی فیلم ها توسط گروه تابلوکاران و به زبان فارسی تهیه گردیده اند.

خیر. این مجموعه نتیجه سال ها تجربه تیم تابلوکاران است و سعی کرده ایم تا تمامی مطالب مورد نیاز ذکر شود.

ازآنجایی که برخی از همکاران تابلو ساز آشنایی کافی با مباحثی همچون ولتاژ، جریان و توان ندارند، در فصل سوم آموزش به توضیح این مفاهیم پرداخته ایم.

همچنین روش های مختلف اتصال قطعات الکتریکی به یکدیگر را نیز شرح داده ایم.

هر یک از محصولات آموزشی گروه تابلو کاران دارای یک سال پشتیبانی فنی می باشد که اگر در حین دیدن آموزش و یا در زمان ساخت تابلو با مشکلی مواجه شدید می توانید از طریق تماس مستقیم تلفنی و یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید و سوالاتتان را مطرح کنید.

” چگونه می توانیم این آموزش را خریداری کنیم؟ “

دریافت این مجموعه آموزشی به دو روش ممکن است: اول دانلود فایلهای آموزش از طریق تلگرام (به قیمت 180 هزار تومان) و دوم دریافت سی دی آموزش از طریق پست (به قیمت 230 هزار تومان)

جهت خرید، مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت های زیر واریز نمایید و نام این آموزش و تاریخ و زمان واریز وجه را به شماره ۰9120690912 پیامک و یا به آی دی tablokaranadmin@ تلگرام کنید.

لطفا جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید: 09120690912

شماره کارت بانک ملی: 6037997484591715

شماره کارت بانک مهر ایران: 6063731082067266

به نام:  محمد عبدلی

” چگونه می توانیم این آموزش را خریداری کنیم؟ “

دریافت این مجموعه آموزشی به دو روش ممکن است: اول دانلود فایلهای آموزش از طریق تلگرام و ایتا (به قیمت 180 هزار تومان) و دوم دریافت سی دی آموزش از طریق پست (به قیمت 230 هزار تومان)

جهت خرید، مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت های زیر واریز نمایید و نام این آموزش و تاریخ و زمان واریز وجه را به شماره 09120690912 پیامک کنید.

لطفا جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید: 09120690912

شماره کارت بانک ملی: 6037997484591715

شماره کارت بانک مهر ایران: 6063731082067266

به نام: محمد عبدلی

×