تفاوت LED کلاهی و LED اوال

تفاوت LED کلاهی و LED اوال | تابلوکاران
در این مقاله با تابلوکاران همراه باشید تا تفاوت LED کلاهی و LED اوال را برای شما شرح دهیم.از هردو ال ای دی برای ساخت تابلو ثابت استفاده میشود...

آموزش ساخت تابلو ثابت

آموزش ساخت تابلو روان

آموزش ساخت تابلو چلنیوم

آموزش ساخت تلویزیون شهری

آموزش ساخت انیمیشن

آموزش ساخت مدار فلاشر

قبل از اینکه به بیان تفاوت LED کلاهی و LED اوال بپردازیم می خواهیم تا اندکی در موردشان صحبت کنیم.

چرا led کلاهی و led اوال

ال ای دی کلاهی در زبان انگلیسی “straw hat led”نامیده می شود که کلمه “straw hat” به معنی نوعی کلاه حصیری می باشد و به علت شباهتی که بین این ال ای دی و آن کلاه وجود داشت به آن led کلاهی گفته شده است. در مورد ال ای دی اوال نیز کلمه “oval” در زبان انگلیسی به معنی “بیضی” می باشد و از آنجایی که سطح مقطع led های اوال بیضی شکل است این نام را بر رویشان گذاشته اند.

شکل ظاهری

از نظر شکل ظاهری ال ای دی کلاهی به مانند اکثر led های دیگر دارای سطح مقطعی دایره ای شکل است. کلاهک آنها نیز بی رنگ است.در حالت خاموش نمی توان از ظاهرشان متوجه شد که نورشان چه رنگیست. اما همانطور که گفتیم ال ای دی  اوال سطح مقطعی بیضی شکل دارد.کلاهک آنها به رنگ نوری است که از خود متصاعد می کنند.

تفاوت LED کلاهی و LED اوال | تابلوکاران

تفاوتهای بصری led کلاهی و led اوال

از نظر زاویه دید led های اوال زاویه دید بیشتری نسبت به led های کلاهی دارند و این امر در طول روز که نور طبیعی بیشتر است باعث می شود که اگر با زاویه (از کنار) به تابلو هایی که با ال ای دی اوال ساخته می شوند نگاه کنید نور بهتری داشته باشند. البته در شب و یا حتی سایه این تفاوت چندان به چشم نمی آید.

از نظر زیبایی نور ال ای دی های کلاهی دارای نوری درخشان تر هستند و حتی زمانی که تابلو خاموش باشد جلوه خوبی دارند در حالی که تابلو های ساخته شده با ال ای دی اوال در حالت خاموش این ویژگی را ندارند.

تفاوت قیمت

از نظر قیمت نیز در کیفیتی برابر led های کلاهی قیمت کمتری نسبت به led های اوال دارند.

کدام نوع از ال ای دی ها بیشتر استفاده میشوند

حال شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که با توجه به مزایا و معایبی که ذکر شد برای ساخت تابلو ثابت از  چه نوع ال ای دی ای استفاده کنیم بهتر است؟ هر چند که این موضوع به سلیقه و نظر تابلوساز و مشتری مربوط می شود.

اما می توانیم بگوییم که مطابق تجربیات ما و آمارهایی که از همکاران سراسر کشور در اختیار داریم،برای ساخت تابلو ثابت ۷۰ درصد از ال ای دی کلاهی استفاده میکنند و مابقی آنها با ال ای دی اوال.

ساخت تابلو ثابت

 

تفاوت LED کلاهی و LED اوال

 

تفاوت LED کلاهی و LED اوال

 

تفاوت LED کلاهی و LED اوال | تابلوکاران

ساخت تابلو ثابت ساخت تابلو ثابت

 

تفاوت LED کلاهی و LED اوال

 

تفاوت LED کلاهی و LED اوال 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×