تفاوت ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال

تفاوت LED کلاهی و LED اوال | تابلوکاران
در این مقاله با تابلوکاران همراه باشید تا تفاوت LED کلاهی و LED اوال را برای شما شرح دهیم.از هردو ال ای دی برای ساخت تابلو ثابت استفاده میشود...

آموزش ساخت تابلو ثابت

آموزش ساخت تابلو چلنیوم

آموزش ساخت مدار فلاشر

آموزش ساخت تلویزیون شهری

آموزش ساخت تابلو روان

قبل از اینکه به بیان تفاوت LED کلاهی و LED اوال بپردازیم می خواهیم تا اندکی در موردشان صحبت کنیم.

معنی کلاهی و اوال چیست؟

ال ای دی کلاهی در زبان انگلیسی “straw hat led”نامیده می شود که کلمه “straw hat” به معنی نوعی کلاه حصیری می باشد و به علت شباهتی که بین این ال ای دی و آن کلاه وجود داشت به آن ال ای دی کلاهی گفته شده است. در مورد ال ای دی اوال نیز کلمه “oval” در زبان انگلیسی به معنی “بیضی” می باشد و از آنجایی که سطح مقطع ال ای دی های اوال بیضی شکل است این نام را بر رویشان گذاشته اند.

تفاوت ظاهری

از نظر شکل ظاهری ال ای دی کلاهی به مانند اکثر ال ای دی های دیگر دارای سطح مقطعی دایره ای شکل است. کلاهک آنها نیز بی رنگ است و در حالت خاموش نمی توان از ظاهرشان متوجه شد که نورشان چه رنگیست. اما همانطور که گفتیم ال ای دی  اوال سطح مقطعی بیضی شکل دارد و کلاهک آنها به رنگ نوری است که از خود متصاعد می کنند.

تفاوت LED کلاهی و LED اوال | تابلوکاران

تفاوت ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال از لحاظ بصری

نور ال ای دی های کلاهی تیز و متمرکز است، اما نور ال ای دی های اوال مات و پخش است. بدین ترتیب از نظر زاویه دید ((ال ای دی های اوال)) زاویه دید بیشتری نسبت به ((ال ای دی های کلاهی)) دارند و این امر در طول روز که نور طبیعی بیشتر است باعث می شود که اگر با زاویه (از کنار) به تابلو هایی که با ال ای دی اوال ساخته می شوند نگاه کنید نور بهتری داشته باشند. البته در شب و یا حتی سایه این تفاوت چندان به چشم نمی آید.

تفاوت قیمت

از نظر قیمت نیز در کیفیتی برابر ال ای دی کلاهی قیمت کمتری نسبت به ال ای دی اوال دارد.

کدام نوع از ال ای دی ها بیشتر استفاده می شوند؟

یکی از موارد مهمی که در مقاله تفاوت LED کلاهی و LED اوال میخواهیم به شما بگوییم این است که با توجه به مزایا و معایبی که ذکر شد برای ((ساخت تابلو ال ای دی ثابت)) بهتر است از  چه نوع ال ای دی استفاده کنیم؟

هر چند که این موضوع به سلیقه و نظر تابلوساز و مشتری مربوط می شود. اما می توانیم بگوییم که مطابق تجربیات ما و آمارهایی که از همکاران سراسر کشور در اختیار داریم، برای ساخت تابلو ال ای دی ثابت حدود ۷۰ درصد از ال ای دی اوال استفاده می کنند و مابقی آنها از ال ای دی کلاهی.

در آخر توصیه می کنیم تا همواره در نظر داشته باشید که در درجه اول کیفیت ال ای دی مهم است و بعد نوع آن…

تفاوت ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال

 

تفاوت ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال

 

تفاوت LED کلاهی و LED اوال

 

تفاوت ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال

ساخت تابلو ثابت ساخت تابلو ثابت

 

تفاوت LED کلاهی و LED اوال

 

تفاوت ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال جمع بندی

در مقاله تفاوت LED کلاهی و LED اوال، ما در مورد ریشه کلمه این ال ای دی ها و تفاوت های ظاهری این دو قطعه با شما عزیزان صحبت کردیم.همچنین شما عزیزان در مورد کیفیت،قیمت و اینکه بیشتر از کدام یک از این ال ای دی ها در ساخت تابلو ال ای دی ثابت استفاده میشود، اطلاعات کاملی کسب کردید.

ما از شما برای خواندن این مقاله سپاسگزاریم و امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، لطفا در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. ما همیشه منتظر بازخورد شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش ساخت تابلو ثابت

آموزش ساخت تابلو روان

آموزش ساخت تابلو چلنیوم

آموزش ساخت مدار فلاشر

آموزش ساخت تلویزیون شهری

×